ADAM JARZMIK QUINTET

Adam Jarzmik Quintet. Jest to młoda, rozwijająca się formacja, która pomimo niedługiego czasu swojego istnienia została już nagrodzona na festiwalach takich jak „Jazz nad Odrą”, „RCK Pro Jazz” czy „Blue Note Competition”. Muzyka jaką wykonują to głównie kompozycje lidera oraz standardy jazzowe w zupełnie innych aranżacjach. W autorskiej twórczości na pierwszym miejscu stawiają ekspresje dzięki czemu podczas występów można usłyszeć dużo wirtuozyjnej improwizacji. Najświeższym osiągnięciem z 21.02.2017 jest pierwsze miejsce na „Bielskiej Zadymce Jazzowej” i wręczony z tej okazji Aniołek Jazzowy.

Członkowie zespołu mają za sobą udział w licznych festiwalach jazzowych w kraju i za granicą. Nagrody: 2016 – II Nagroda na „52 Festiwalu Jazz Nad Odrą”. 2016 – I Nagroda na ‚,VII RCK Pro Jazz Festiwal w Kołobrzegu” 2016 – II Nagroda na „Zilina INTERNARIONAL Jazz Contest” 2016 – I Nagroda na „Blue Note Competition w Poznaniu”

Pierwsza płyta  „EUPHORIA”  zespołu zostanie wydana już w kwietniu 2017 przez wytwórnię „Audio Cave”. Premiera projektu odbędzie się podczas Festiwalu „Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie”.

https://www.facebook.com/adamjarzmikquintet/
http://audiocave.pl/