PIOTR WYLEŻOŁ

“Jeden z najbardziej niezwykłych talentów pianistyki europejskiej” według londyńskiego miesięcznika Blues&Soul.
W swej twórczości od lat nie ogląda się na mody i trendy lecz podąża w własnym indywidualnym kierunku, co jego muzykę czyni wyrazistym głosem we współczesnym świecie jazzu. Karierę rozpoczynał w zespołach Janusza Muniaka i Jarka Śmietany już podczas studiów na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach.
Laureat wielu renomowanych międzynarodowych konkursów jazzowych, m.in. „Jazz Juniors“, „Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej“, „Jazz nad Odrą“ (nagroda indywidualna dla najlepszego instrumentalisty), „Pomorska Jesień Jazzowa“ („Klucz do kariery“). Współpracował z wieloma artystami polskiego i światowego jazzu, w tym gronie znajdują się m.in. Stephen Riley, Billy Hart, Gary Bartz, Tomasz Stańko, Urszula Dudziak, Ptaszyn Wróblewski, Tomasz Szukalski, Ewa Bem i wielu innych. Ma na swoim koncie 7 autorskich albumów.
Występował w kilkudziesięciu krajach świata, właściwie na wszystkich kontynentach. Prezentował swoje zespoły na wielu renomowanych w świecie jazzu festiwalach, jak choćby “Jazz Baltica”, czy “Leverkusen Jazz Tage”, “London Jazz Festival”.
Poza działalnością koncertową od 2007 roku prowadzi również klasę fortepianu jazzowego na Akademii Muzycznej w Krakowie.

„Human Things”

to najnowszy projekt Piotra Wyleżoła, z w pełni autorską muzyką i aranżacjami,
wyrażający jego konsekwentnie prowadzoną i rozwijaną drogę twórczą. Nazwa projektu „Human Things” ma odzwierciedlać bardzo „ludzki”, szczery i intymny charakter muzyki, niosącej głębszy przekaz.
Do udziału w koncercie Piotr Wyleżoł zaprosił wspaniałych muzyków, w tym wyjątkowego saksofonistę Andyego Middletona oraz ikonę polskiej wokalistyki jazzowej Agę Zaryan.